Biz Kimiz?

Hakkımızda


BİZ KİMİZ?


Melvin Kavak

Melvin Kavak

Uzman Klinik Psikolog


Ece Erdemgil

Ece Erdemgil

Uzman Klinik Psikolog


Ozgecan Buyuk

Özgecan Büyük

Uzman Klinik Psikolog


Uzman Klinik Psikolog Melvin Kavak;

Mithra Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kurucularından olan Uzman Klinik Psikolog Melvin Kavak, lisans eğitimini Okan Üniversitesi Psikoloji ve Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinde tamamlamıştır.

Yüksek Lisans eğitiminden, aldığı psikodinamik yönelimli süpervizyon eğitimi ve “Zorunlu Göç ile Bağlanma ve Kişilik Özellikleri Arasındaki İlişki” üzerine yazdığı teziyle mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapmıştır. Eğitim süresi boyunca Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapi ve Uygulama, Rorschach Mürekkep Lekeleri Testi, İstanbul Psikanaliz Derneği’nden Psikoterapiye Giriş, Türk Psikologlar Derneği’nden Denver II Gelişimsel Tarama Testi ve Çocuk Gelişim Testleri eğitimlerini almıştır. 

Özel Yıldızlar Anaokulu’nda Psikolog olarak, Özel Mehmet Toprak Hastanesi’nde ve Medical Park Maltepe Hastanesi’nde Klinik Psikolog olarak görev almıştır. Mithra Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yürütmekte olduğu terapilerine psikodinamik yönelimle devam etmektedir
 

Uzman Klinik Psikolog Ece Erdemgil;

Mithra Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kurucularından olan Uzman Klinik Psikolog Ece Erdemgil, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji ve yüksek lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinde tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitiminden, aldığı psikodinamik yönelimli süpervizyon eğitimi ve “Kurumun Bilinçdışı Savunma Mekanizmalarının Çocuk/Genç İşçilere Hizmet Verenlerin Bakış Açısıyla Araştırılması” başlıklı teziyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında İZEV- İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nda gönüllü olarak çalışmış, Çengelköy Doğa Anaokulu’nda, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nde staj yapmıştır.

Yüksek Lisans eğitimi boyunca, SOYAÇ-Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkezi projesi kapsamında Vakıfbank Umut Çocukları Sosyal Rehabilitasyon Merkezi Yatılı İlköğretim Okulu’nda gönüllü olarak çalışmış, Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda görev yapan infaz koruma memurları için düzenlenen Psikososyal Destek Programına ve “Gençler için Gençlerle” projesinde, Sultanbeyli Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki kurum çalışanlarıyla yapılan Psikososyal Destek Gruplarına gözlemci olarak katılmıştır. Bu süreçte Rorschach Mürekkep Lekeleri Testi eğitimi almıştır.  Mithra Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yürütmekte olduğu terapilerine psikodinamik yönelimle devam etmektedir.

 

Uzman Klinik Psikolog Özgecan Büyük;

Mithra Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin ortaklarından olan Uzman Klinik Psikolog Özgecan Büyük, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji ve yüksek lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümlerinde tamamlamıştır. 

Yüksek Lisans eğitiminden, aldığı psikodinamik yönemli süpervizyon eğitimi ve “Benlik Saygısı, Yalnızlık ve Sosyal Medya Paylaşımları Arasındaki İlişki” üzerine yazdığı teziyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca Yakacık Çocuk Esirgeme Kurumu’nda Gönüllü Eğitmenlik yapmış ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde Stajyer Psikolog olarak görev almıştır.

Yüksek Lisans eğitimi süresi içerisinde Ekol Psikolojik ve Pedagojik Danışmanlık Merkezinde Stajyer Psikolog olarak görev almıştır. Eğitim süresi boyunca Tematik Algı Testi, Rorschach Mürekkep Lekeleri Testi, Evlilik ve Çift Terapisi, Ölüm ve Yas Psikolojisi ve MMPI-Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri eğitimlerini almıştır.

2017 yılında özel bir okulun Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi'nde 'Okul Psikoloğu' olarak görev almıştır. Mithra Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde yürütmekte olduğu terapilerine psikodinamik yönelimle devam etmektedir.
 

Mithra Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin temel önceliği, mümkün olduğunca çok kişinin terapi hizmetlerinden faydalanabilmesini sağlamaktır.

Sanıldığının aksine psikoterapiye sadece akıl sağlığı bozuk kişiler gelmez. Kişiler birçok farklı sebepten dolayı terapiste ihtiyaç duyar. Bazen içinde bulunulan bir kriz durumuna başka bir bakış açısı ve fikir aramak için, bazen yıllarca bağlı kalınan travmatik yaşam deneyimlerini çözmek için ve bazen tüketici stres ve stres tetikleyicileriyle başa çıkmayı başarmak için… Merkezimizde uzmanlar tarafından, çocuk, ergen, yetişkin psikoterapisi, oyun terapi, grup terapi, psikolojik test uygulamaları, kurumsal danışmanlık ve seminer, ve ekoterapi hizmetleri verilmektedir.

Daha fazla bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.